Rozhľadňa Tábor, Kysucké Nové Mesto

Rozhľadňa Tábor, Kysucké Nové Mesto

Rozhľadňa Tábor, stojí na rovnomennom vrchol Tábor, ktorý je s nadmorskou výškou 697 m n. m. nepochybne dominantou Kysuckého Nového Mesta. Názov vrcholu má historické korene, vychádza z jeho osídlenia husitmi v dávnej minulosti.

Drevená rozhľadňa na vrchole Tábor

Od roku 2015 sa na vrchole Tábor nachádza impozantná drevená rozhľadňa, ktorá sa pýši výškou 14 m. Rozhľadňa je postavená z drevenej konštrukcie a má štyri poschodia. Pod zastrešením sa nachádzajú dva drevené stoly s lavicami, kde si môžu turisti oddýchnuť. Vedľa rozhľadne je tiež umiestnené ohnisko.

Panoráma Malej Fatry

Z vrchu rozhľadne sa pri priaznivom počasí naskytne kruhový výhľad najmä na pohorie Malej Fatry. Možno tu za jasného dňa vidieť mnohé vrcholy: Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec, Stoh, Chleb či Veľký Kriváň. Priamo pred Malou Fatrou sú viditeľné aj Ľadonhora, Malý a Veľký Vreteň, Rochovica a Brodnianka.

Ako sa dostať na vrchol Tábor

Cesta k rozhľadni vedie zo železničnej stanice v Kysuckom Novom Meste po modrej turistickej značke a jej dĺžka je niečo viac ako 3 kilometre. Alternatívou je zelená značka, z Ochodnice je to niečo viac ako 5 km a z Nesluše o dva kilometre menej.

Rozhľadňa Tábor, Kysucké Nové Mesto
Rozhľadňa Tábor, Kysucké Nové Mesto