Festival Za7horami štartuje svoju púť

Festival Za7horami

Už v piatok 30. júna sa rozbehne najkrajší rodinný festival na Slovensku Za7horami. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov.

Šesť dní nielen rozprávkového programu pre rodiny s deťmi začne v Liptovskom Jáne. Tam sa festival usadí na tri dni. Následne 5. júla navštívi Hrabovskú dolinu. Počas druhého júlového víkendu Jasnú a Liptovský Hrádok. Prvýkrát bude aktívnou súčasťou podujatia aj základná škola v Liptovskom Jáne. Tá žiakom prvého stupňa na festivale slávnostne odovzdá koncoročné vysvedčenia.

Za 6 dní takmer 30 predstavení

Astronomické leto už začalo a do prázdnin už školáci počítajú posledné dni. Na Liptove vstúpia do prázdninového obdobia rozprávkovým festivalom ZA7HORAMi. Počas 6 festivalových dní odohrá 11 umeleckých súborov takmer 30 predstavení. Pripravené sú aj koncerty, hravé vzdelávanie a zábava pre celé rodiny.

Domovským stánkom festivalu ZA7HORAMi je Liptovský Ján, kde začneme v piatok 30. júna a baviť rodiny s deťmi budeme do 2. júla. Okrem osvedčených detských hviezd budeme mať prekrásne papagáje, s ktorými sa deti budú môcť fotiť, klaunov, animácie, kúzelnú fyziku, chemické pokusy, trenažér nárazu, ale aj nadrozmerného Pinocchia,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Festival Za7horami prejde regiónom Liptov

Festival prejde naprieč regiónom Liptov a to z Liptovského Jána (30. jún – 2. júl) do Hrabovskej doliny pri Ružomberku (5. júl), cez Jasnú (8. júl) až do Liptovského Hrádku (9. júl). „Ako sme už avizovali, tak hlavné pódium festivalu v Liptovskom Jáne bude v tvare hradu s veľkou obrazovkou. Chystáme tiež premiéru rozprávky O zábudlivej víle z našej knihy ZA7HORAMi. Programovými ťahákmi budú aj víkendové koncerty PACI PAC, Lukáša Adamca a Martina Haricha. Obzvlášť sa tešíme na začiatok festivalu. Rovnako aj na úplne netradičné odovzdávanie vysvedčení pre prvý stupeň Základnej školy v Liptovskom Jáne 30. júna o 9:15,“ navnadil riaditeľ festivalu Michal Rybanský.

Okrem rozprávok Liptáci neopomenuli ochranu prírody a v spolupráci s ekologickými a energetickými organizáciami pripravujú viacero hravých aktivít zameraných na zelené témy. Súčasťou remeselných stánkov budú aj obľúbené Produkty Liptova, ktoré predstavia samotní producenti.